مراسم فاتحه خوانی شهید جنرال داوود “داوود”

مراسم  فاتحه
شهید جنرال داوود "داوود"
مراسم فاتحه خوانی شهید دگرجنرال  داوود داوود قوماندان زون 303 پامیر به اشتراک افغانهای مقیم براتش کلمبیای کانادا روز پنجم ماه جون در مسجد برنابی شهر ونکوور  برگزارشد.
محترم حاجی عبدالرحمان یکتن از شخصیتهای اجتماعی با ابراز تاثرات از حادثه غم انگیر ترور جنرال  داود داوود و همراهانش را  منشی  جهالت و نادانی دانسته، ابراز داشت:  قرار گفته مردم در این قتل دسته های نا مریی  ذی دخل بوده است.
محترم مولانا عبدالکبیر فرخاری شاعر توانای کشور ما به نمایندگی از فامیل  شهید جنرال داوود داوود  از آنهاییکه در مراسم فاطحه و سوگواری اشتراک نموده بودند ابراز   سپاس و قدر دانی نموده   شهادت این جوان خدمتگار به وطن  را ضایعه غیر قابل جبران دانست. و یاد آور شد که اختلافات در سی سال گذشته اسباب رنج مردم ما  را فراهم ساخته و در آتش افروزی بیشتر نفت میریزد ضمن یاد آوری از یک بیت” بیدل” (رح) (عرض ما و من چه دارد جز بروی همزدن = موج این دریا شکست شیشه ی  یکدیگر است) این بیت را تحلیل و تشریح نمود و مردم را در امر تحکیم وحدت و یکپارچگی فرا خواند و یاد اور گردید که اگر چه دور از وطن باشیم میتوانیم در این امر خیر نقش خویش را ایفا کنیم.
در این مراسم محترم توریالی ویسا والی قندهار حضور داشتند. خواستم  نظرشانرا در رابطه دانستنی شوم اما آنها گفتند ! (من به دیدن فامیل خود به سفر شخصی آمده ام.)
حضور جمع کثیری از هموطنان درین مراسم ضمن ارج گذاری به قهرمانی های راد مردانشان و ادای فرایض دیینی نماد همبستگی هموطنان و تقبیح اعمال جنایت کارانۀ  دشمنان خوشخبتی مردم افغانستان بود

مراسم فاطحه خوانی باختم قرآن عظیم اشان و صرف طعام با دعای خیر اندیشی محترم مفسر صاحب پایان یافت . دستاندکاران نشریۀزن  مـرا تب  تـعـزیـت و تسـلـیـت عـمیـق  خـو یـشــرا  حضـور  خانـواده ایشـان  از صـمـیـم قـلـب تـقــد یــم کـرده  بـرای شـخـص مـرحـومـی   اجـر جـزیـل و بـرای خانـواده صـبـر جـمـیـــل را ازبـارگاه  ایـزد مـتـعـال   اسـتــد عـا میدارم .

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.