دزد چـــراغ بـــکـــف : نوشته حــشــمــت خـلـیـل غــبــار


543479_483660358364026_2019266506_n291986_195469013849830_3323119_n  دستبرد دوم و  دزدانه  شخصی  بنام کاظم  کاظمی بنفع اجانب  در کتاب  افغانستان در مسیر تاریخ باردیگر کاظم  کاظمی بدون اجازه  و خلاف  تمام  موازین  قانونی  حق  چاپ ( کاپی  رایت) بوده  وخیانتی  است بتاریخ   افغانستان.   

طبق قوانین بین المللی حق چاپ (کاپی رایت ) نویسنده بر کتابش پس از مرگ وی حد اقل تا پنجاه سال و حد اکثر تا صد سال دوام میکند . اگر نویسنده وارث داشته باشد حق چاپ به عین شرایط به وارث انتقال میکند . در صورتی که وارث کتاب را بار دگر چاپ کند و به طور قانونی حق چاپ را بر آن بار دگر محفوظ سازد ، حکم قانونی اولی در مورد وارث نیز صدق میکند ( باید گفت که حق چاپ بر یک کتاب همه جوانب چاپ ، ویراستاری ، تکثیر ، و غیره حقوق مربوطه را در بر میگیرد .) 

شادروان میر غلام محمد غبار در سال ۱۹۷۸ وفات کردند و حق چاپ هردو جلد کتاب افغانستان در مسیر تاریخ به فرزندش حشمت خلیل غبار(اینجانب) تعلق گرفت. این جانب  در سال ۱۹۹۹ جلد دوم این کتاب را چاپ کرد م و به طور قانونی حق چاپ را بر آن محفوظ کردم . همچنین در سال ۲۰۰۱ هر دو جلد این کتاب را با فهرست مکمل اعلام توسط مرکز نشراتی میوند – کتابخانه سبا چاپ کردم  و به طور قانونی حق چاپ خود را در مورد هردو جلد مجددا محفوظ ساختم .

 افغانستان در مسیر تاریخ ، تاریخ واقعی و علمی مردم مظلوم و مبارز افغانستان میباشد . این کتاب که ضد استبداد ، ارتجاع ، استثمار ظالمانه و استعمار میباشد ، به مردم افغانستان تعلق دارد . ولی این کتاب هرگز به ریزه خواران آستان استبداد ، ارتجاع و استعمار تعلق ندارد . من اجازه ی  چاپ های مجدد این کتاب را پس از امضای قرارداد های قانونی  و  بطور رایگان  و به شرطی به اشخاصی داده ام که آنرا بدون کم و کاست و بدون “ویراستاری ” مطابق چاپ اولی ، چاپ کنند . افغانستان در مسیر  تاریخ ( جلد  اول  وجلد دوم) تا کنون  در خارج  و داخل  افغانستان  به  چند صد هزار نسخه  بدون  کوچکترین  تغیر و کم  وکاست طبق نسخه  اصلی  چاپ شده  است . هیچگاهی به عمال خارجی و شخص شیادیکه بدون مشروعیت  وقانونیت بخواهد  تحت عنوان ویراستاری  و چاپ مجدد به کتاب افغانستان در مسیر تاریخ  دزدانه  به نفع اجانب دست برد بزند ُ اجازه نداده  ام و هرگز اجازه چاپ یا ویراستاری را به آقای کاظم کاظمی و ناشر وی نداده ام و هیچگونه قراردادی را با آنها امضا نکرده ام و در آینده نیز چنین اجازه ئی را به آنها نخواهم داد. 

  هیچ کسی حق ندارد بدون اجازه ء قانونی اقدام به  ویراستاری و چاپ این کتاب  کند. چنین  اقدامی  ازطرف  کاظم  کاظمی نه تنها خلاف  قانون  حق  چاپ  بلکه خلاف  تمام  موازین  اخلاقی  نویسنگی  وادبی  میباشد و باید این  عمل  کاظم  کاظمی  محکوم  شود  و طبق  قوانین  مربوطه  مجازات  گردد.دست ناپاک کاظم کاظمی که میخواهد زبان فارسی  دری  کتاب  افغانستان درمسیرتاریخ را و همچنین  محتوای آنرا  بنفع اجانب  تغیر دهد باید کوتاه گردد. 

همچنین  تمام  نسخه های  کتاب  افغانستان درمسیر تاریخ که  توسط  کاظم کاظمی  تا اکنون چاپ گردیده  است  تحریف شده وفاقد  اعتبار میباشد.

به اطلاع دوستان این کتاب رسانیده می شود که هر دو جلد اول ودوم افغانستان در مسیر تاریخ بصورت « پی دی اف  در انترنت گذاشته شده  است  وهرکس می تواند بطور رایگان آنرا مطالعه وچاپ نماید. 

با احترام و ادب  – ۲۰- اپریل -۲۰۱۵  

unnamed - Version 2 حشمت خلیل  غبار  (فرزند شادروان

 غبار  و دارنده  قانونی  حق  چاپ  جلد

اول  وجلد  دوم  افغانستان در مسیر تاریخ)

 

 

امکان ثبت دیدگاه وجود ندارد.