یکمرد زندانی در ولایت سمنگان همسرش را در اتاق ملاقات در زندان به قتل رسانید :

مقام های پولیس افغانستان گفته اند که یک فرد زندانی در ولایت سمنگان همسر خود را هنگام ملاقات در زندان به قتل رسانده است. این مرد از دو سال به این سو به دلیل چند فقره قتل خانوادگی در زندان به سر می برد. (عکس: آرشیف)

پولیس ولایت سمنگان روز چهارشنبه (13 جدی/ 2 جنوری) گفت که این زندانی دین محمد نام دارد که دو سال قبل به جرم قتل خشو (مادر زن)، برادر و خواهر زن خود به 20 سال حبس محکوم شده بود.

به گفته مقام های پولیس، همسر دین محمد روز دوشنبه این هفته به ملاقات او در زندان ایبک، مرکز ولایت سمنگان رفته بود. جسد این خانم بعداً در اتاقی یافت شد که زندانیان در آن وابستگان خود را ملاقات می کنند.

پاسوال محمد کرام نیکزاد، فرمانده پولیس ولایت سمنگان به خبرگزاری فرانس پرس گفت که دین محمد به این قتل اعتراف کرده است. به گفته او، زندانیان این حق را دارند که هر دو هفته یک بار با اعضای خانواده خود در درون زندان دیدار کنند.

خشونت علیه زنان در افغانستان در سطح های مختلف وجود دارد. به گفته کارشناسان، بسیاری از خودسوزی ها و خودکشی های زنان به دلیل خشونت خانوادگی رخ می دهند.

نیکزاد براساس اعترافات این زندانی افزود: «مادر دین محمد به او گفته بود که زنش با شخص دیگری رابطه عاشقانه دارد». به گفته نیکزاد، «وقتی که خانم به دیدار شوهرش به زندان آمده، دین محمد او را با چادرش خفه کرده است. آنها در یک اتاق خصوصی ملاقات می کردند».

مقام های پولیس سمنگان همچنان گفتند که در این ارتباط مادر دین محمد بازداشت شده است و از او در مورد این حادثه بازجویی می شود. نیکزاد به دویچه وله گفت این زندانی بعد از خفه کردن همسرش، او را با چادرش حلق آویز می کند تا چنین معلوم شود که او خودکشی کرده است.

براساس گزارش سازمان ملل متحد که ماه گذشته به نشر رسید، افغانستان در زمینه محافظت زنان از خشونت پیشرفت هایی داشته است؛ اما هنوز هم زنان این کشور از انواع خشونت ها رنج می برند

این خبر از  دوچ ولی اخذ گردیده  است .

DW.DE